Victorie la scor cu Extrem

Duminică, 6 septembrie, juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au obținut o victorie mai mult decât clară în fața băimărenilor de la CS Extrem, scor 40-22, într-o partidă dominată de la un capăt la celălalt. La pauză, cele două echipe au fost despărțite de opt goluri, scor 19-11.

Echilibrul s-a păstrat doar în startul partidei, până în minutul 10 când de la 3 la 3, Academia de Handbal Minaur a marcat cinci goluri consecutive și s-a distanțat la 8-3. Până la pauză, sportivii antrenați de Claudiu Clonovszki și Nicolae Neșovici și-au mai adăugat două goluri în avantaj, scorul primelor 30 de minute fiind 19-11.

Repriza secundă a fost una fără istoric, iar la finalul partidei Academia de Handbal Minaur s-a impus cu 40 la 22. Etapa următoare, Academia de Handbal Minaur va sta (joi 10 octombrie disputându-se etapă intermediară), următorul meci fiind programat pentru 13 octombrie, când vom întâlni ACS Alpha Oradea în deplasare.