Academia de Handbal Minaur a terminat pe poziția a patra Turneul Final rezervat juniorilor IV, disputat la Brașov în perioada 13-16 iunie. Juniorii noștri au fost învinși în finala mică de LPS Vaslui, scor 33-31. La startul competiției s-au aliniat 16 echipe împărțite în patru grupe.
În acest weekend, Brașovul organizează Turneul Final rezervat juniorilor IV. Academia de Handbal Minaur a ajuns în semifinala competiției, unde va întâlni pe CSU Suceava începând cu ora 18:00. La startul competiției s-au aliniat 16 echipe împărțite în patru grupe. Academia de Handba
Juniorii IV ai Academiei de Handbal Minaur participă în perioada 13-16 iunie la Turneul Final, care se va disputa în Brașov. Este ultimul turneu la care vor participa juniorii noștri în acest sezon competițional. În precedentul sezon, Academia de Handbal Minaur a câștigat medalia de bronz
În perioada 23-29 iunie, la Plopeni va avea loc o nouă etapă a Programului "Talent". Programul "Talent" este o acțiune a Federației Române de Handbal ce are ca scop principal formarea loturilor naționale de cadeți. La această acțiune au fost convocați 6 sportivi ai Academiei de Hand
În perioada 29 mai - 2 iunie, Târgu Mureș a găzduit Turneul Final rezervat juniorilor II. Academia de Handbal Minaur a reușit să obțină medalia de bronz după ce a câștigat finala mică împotriva echipei CSM Bacău, scor 33-28. Ultima medalie obținută de clubul nostru la nivel de junior
În acest sfârșit de săptămână, Sala de Sport a Școlii Gimnaziale “Vasile Alecsandri” a găzduit grupa A din cadrul Festivalului Național de Minihandbal, competiție organizată de Federația Română de Handbal. Au participat 14 echipe împărțite în două grupe a câte șapte form
Juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au pierdut semifinala împotriva echipei CSM București, scor 33-40 si vor juca mâine (ora 10:00) finala mică a competiției împotriva echipei CSM Bacău. Partida de astăzi a fost una fără istoric, echipa din București conducând partida de la un
Juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au învins pe LPS Piatra Neamț în ultima partidă a grupei A de la Turneul Final, scor 38-35 și s-au calificat astfel în semifinalele competiției. Juniorii antrenați de Florin Mironescu au câștigat grupa A cu opt puncte, la fel ca și CSM Bacău și
În primele două meciuri din cadrul Turneului Final de juniori II, Academia de Handbal Minaur a obținut patru puncte (o victorie + 2 puncte pentru respectarea cerințelor de talie). În prima partidă, juniorii antrenați de Florin Mironescu au trecut de HC Dobrogea Sud cu scorul de 37-25 la ca
În perioada 22-26 mai, la Buzău s-a desfășurat Turneul Final la nivel de juniori III. Academia de Handbal Minaur, antrenată de Claudiu Clonovszki s-a clasat pe poziția a patra după ce a pierdut finala mică a competiției, scor 36-41 în fața echipei CSM Bacău. La nivel individual, Vlad Pop