
Juniorii III ai Academiei de Handbal Minaur au obținut o victorie de palmares (scor 48-18) împotriva Academicii Cluj-Napoca, în ultima partidă a sezonului regulat. A fost a 15-a victorie din 18 meciuri din acest sezon, juniorii noștri pierzând un singur meci. La pauza jocului de astăzi, scorul a fost 25-11.
Partida a fost una fără istoric, juniorii noștri având un avantaj comfortabil încă din startul partidei, scor 8-1 (min. 7). Diferența s-a dublat până la pauză, când scorul a fost 25-11. Repriza secundă a fost și ea fără istoric, iar pentru echipa noastră au marcat (cu excepția portarilor) toți sportivii trecuți pe foaia de joc.
Așadar, juniorii III termină seria H pe prima poziție cu un total de 47 puncte. Pentru aceștia urmează turneul semifinal, care va avea loc la sfârșitul lunii aprilie.