
Pe adresa Academiei de Handbal Minaur au sosit nouă convocări la echipele naționale. Este vorba de opt sportivi (Mark Adoreanu, Ovidiu Ardelean, Erik Pop, Alexandru Cociotă, Călin Indrecan, Andreas Hauler, Vlad Pop, Remus Chiș) și antrenorul grupei de juniori II, Claudiu Clonovszki.
Mark Adoreanu a fost convocat la naționala de tineret în perioada 16-22 decembrie pentru un stagiu de pregătire finalizat cu meciuri de pregătire împotriva reprezentativei similare a Poloniei.
Erik Pop, Ovidiu Ardelean și Alexandru Cociotă vor participa în perioada 12-22 decembrie la un stagiu de pregătire la Gura Humorului, în timp ce antrenorul Claudiu Clonovszki alături de sportivii Călin Indrecan, Andreas Hauler, Vlad Pop, Remus Chiș vor merge cu naționala de cadeți la un stagiu de pregătire în Barcelona (Spania).