Juniorii II, a doua victorie de la Turneul Semifinal

Juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au obținut a doua victorie la Turneul Semifinal. Aceștia au învins astăzi CSS Focșani cu 27-23, după ce la pauză aveau două goluri în avantaj, scor 16-14.

Începutul de meci a fost echilibrat, Academia de Handbal Minaur distanțându-se prima dată la două goluri în minutul 11, scor 10-8. Tot de două goluri a fost diferența dintre cele două formații și la pauza jocului, scor 16-14.

În primele zece minute de la reluare, Academia de Handbal Minaur s-a distanțat la cinci goluri diferență, scor 22-17. CSS Focșani s-a apropiat la 2 goluri cu cinci minute înainte de final, scor 22-20, însă până la final Academia de Handbal Minaur și-a dublat avantajul, partida terminându-se cu scorul de 27-23.

Cu această victorie, juniorii noștri au ajuns la patru puncte în clasament, iar mâine de la ora 17:00 vor întâlni pe LPS Banatul Timișoara.