Înfrângere și cu U Cluj

Academia de Handbal Minaur a pierdut al treilea meci din cadrul turneului de la Turda, scor 25-38 împotriva Universității Cluj.

Prima repriză a fost echilibrată în prima sa parte, “gazdele” Universității Cluj conducând în mare parte la 2-3 goluri, desprinzându-se la 5 goluri abia în finalul celor 30 de minute, când au intrat la cabine cu scorul de 18-13.

Teodor Buciuman in timpul meciului de handbal masculin dintre CS Universitatea Cluj si Academia de Handbal Minaur din cadrul Diviziei A – Seria C, disputat in Sala Gheorghe Baritiu din Turda, sambata 23 ianuarie 2021. FOTO: Paul Ursachi / UPfoto

Repriza secundă a fost ceva mai dezechilibrată, antrenorii Florin Mironescu și Claudiu Clonovszki dând posibilitatea tuturor sportivilor să joace minim 5-10 minute. La final, Universitatea Cluj s-a impus cu 38 la 25.

Academia de Handbal Minaur: Alexandru Pașca, Andrei Ghibirdic, Andrei Horotan – Rareș Pop (6 goluri), Ovidiu Ardelean (5), Lucas Sabou (4), Teodor Buciuman (3), Remus Chiș (3), Andreas Hauler (2), Vlad Pop (1), Ianis Petrea (1), Ionuț Buciuman, Andrei Paul, Denis Konya, Bogdan Paul, Andrei Horotan, David Astalâș

Academia de Handbal Minaur încheie în această după-amiază turneul de la Turda cu meciul împotriva formației CSM Sighișoara. Partida va începe de la ora 17.30 și va fi arbitrată de cuplul Babau-Robiu (Prahova).