Înfrângere la Craiova, scor 41-33

Academia de Handbal a pierdut astăzi în deplasare la Universitatea Craiova, scor 41-33, și ajunge astfel la cifra de trei înfrângeri în actuala stagiune. La pauză, scorul a fost mai echilibrat, craiovenii având un avantaj de doar două goluri, scor 18-16.

Prima repriză a fost destul de echilibrată, ambele echipe trecând pe rând în avantaj, însă spre finalul ei, gazdele s-au distanțat, iar la sfârșitul primelor 30 de minute a intrat la cabine cu scorul de 18-16. În mitanul secund, Universitatea Craiova a dominat jocul, iar la final s-a impus cu 41-33.

În etapa următoare, Academia de handbal Minaur va întâlni pe teren propriu echipa CSM Oradea.

Academia de Handbal Minaur: Niculai, Balint, Tapalagă – Nagy (13 goluri), Andrei (6), Stoean (5), Boșca (3), Botea (2), Bărbuș (2), Căbuț (1), Erni (1), Dedea, Pomian.