joi, 14 iunie 2018

Juniorii IV ai Academiei de Handbal Minaur au câștigat ambele meciuri din cadrul primei zile de Turneu Final, 34-28 cu CSU Suceava și 38-21 cu CSM Reșița.

În prima partidă, juniorii IV s-au distanțat la trei goluri încă din primele cinci minute de joc (3-0), diferența mărindu-se la cinci goluri până la sfârșitul primelor 20 de minute, scorul fiind 16-11 în favoarea juniorilor noștri. Repriza secundă a fost fără istoric, Academia de Handbal Minaur impunându-se cu 34-28.

A doua partidă a fost mai facilă, CSM Reșița nereușind să pună probleme. În prima repriză, reșițenii au marcat doar șase goluri, în timp ce juniorii noștri au marcat 20. Finalul partidei i-a adus Academiei de Handbal Minaur o victorie la scor. 38-21.

Cu aceste victorii, Academia de Handbal Minaur se califică în grupele principale,  meciul de mâine (ora 11:00, Sala Sporturilor „Lascăr Pană”) cu CSM București urmând să stabilească echipa care va termina grupa D pe prima poziție.