Juniorii III ai Academiei de Handbal Minaur au câștigat derby-ul seriei G cu Liceul Liviu Rebreanu Turda, scor 34-32 și încheie turul cu șase victorii din tot atâtea meciuri. Partida cu Turda a fost una echilibrată, cele două echipe trecând pe rând în avantaj. La pauză, Liceul Liviu R
În acest sfârșit de săptămână, juniorii III vor încheia turul campionatului cu un meci pe teren propriu împotriva echipei Liceului Liviu Rebreanu din Turda. Partida va avea loc sâmbătă începând cu ora 11:00 în Sala de Sport a Școlii Gimnaziale "Vasile Alecsandri" și va fi arbitrată
Sâmbătă 12 octombrie, grupele de juniori II și III ale Academiei de Handbal Minaur s-au deplasat la Oradea pentru întâlniri din cadrul Campionatului Național de Juniori, ambele reușind să se impună categoric în fața formațiilor orădene. Primii care au jucat au fost juniorii III, ace
În această săptămână, juniorii Academiei de Handbal Minaur au programate doar două meciuri oficiale, ambele urmând a se disputa la Oradea, sâmbătă 12 octombrie. Chiar dacă astăzi are loc o etapă intermediară (etapa a șasea), juniorii II vor juca doar sâmbătă în cadrul etapei c
Juniorii I ai Academiei de Handbal Minaur (evoluează în CN Juniori I pentru CSS2 Baia Mare) s-au impus pe terenul echipei ACS Alpha Oradea, scor 36-26 și rămâne în continuare cu punctaj maxim la finalul etapei cu numărul patru. Alături de AHC Potaissa Turda, CSS2 Baia Mare ocupă prima pozi
Duminică, 6 septembrie, juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au obținut o victorie mai mult decât clară în fața băimărenilor de la CS Extrem, scor 40-22, într-o partidă dominată de la un capăt la celălalt. La pauză, cele două echipe au fost despărțite de opt goluri, scor 19-11
Pe adresa Academiei de Handbal Minaur a sosit o convocare la echipa națională de tineret. Este vorba de convocarea juniorului I Mark Adoreanu, care se va alătura lotului național de tineret în data de 21 octombrie la Cluj-Napoca.
Juniorii III au câștigat derby-ul băimărean cu CSS2 Baia Mare, scor 33-26 și rămân singura echipă cu maxim de puncte (11) din serie, având patru victorii în tot atâtea meciuri. Prima repriză a fost echilibrată, cele două echipe trecând pe rând în avantaj. Cea mai mare diferență
Pe adresa Academiei de Handbal Minaur a sosit o convocare la naționala de juniori pentru doi sportivi legitimați la clubul nostru. Este vorba de Erik Pop și Ovidiu Ardelean, care se vor alătura lotului de juniori în data de 9 octombrie, alături de care vor participa la Turneul Internaționa
Sâmbătă 5 octombrie, grupa de minihandbal a Academiei de Handbal Minaur va participa la Cupa Toamnei "Ana" ce se va desfășura în localitatea Surduc (jud. Sălaj). Acest turneu vine la două săptămâni de la ultima competiție la care a participat grupa de minihandbal, când aceștia au fă