În perioada 15-17 iunie, Târgu Mureș a fost gazda Turneului Final din cadrul Programului "Talent". Programul "Talent" este o acțiune a Federației Române de Handbal ce are ca scop principal formarea loturilor naționale de cadeți și juniori. La această acțiune au fost convocați șase
În perioada 14-17 iunie, Baia Mare a fost gazda Turneului Final de Juniori IV. La sfârșitul competiției, Academia de Handbal Minaur, antrenată de Maria Pașca-Pop și Victor Pașca-Pop a fost medaliată cu bronz, câștigând finala mică cu CSO Mizil, scor 23-20. Pentru a ajunge la Turneul
Juniorii IV ai Academiei de Handbal Minaur continuă parcursul bun de la Turneul Final și se află la un singur meci distanță de a disputa semifinalele campionatului național.
Juniorii IV ai Academiei de Handbal Minaur au câștigat ambele meciuri din cadrul primei zile de Turneu Final, 34-28 cu CSU Suceava și 38-21 cu CSM Reșița.
Programul "Talent", acțiune a Federației Române de Handbal ce are ca scop principal formarea loturilor naționale de cadeți și juniori a ajuns la faza finală. La această fază, pe lângă cei șase sportivi, a fost convocat și Claudiu Clonovszki, antrenor al grupei de juniori III din ca
În perioada 14-17 iunie, Academia de Handbal Minaur în parteneriat cu Municipiul Baia Mare vor organiza Turneul Final rezervat juniorilor IV (sportivi născuți în anii 2005 și 2006) . Partidele vor avea loc în Sala Sporturilor "Lascăr Pană" și Sala de Sport a Școlii Gimnaziale "Vasile Alec
În urma locului trei obținut în grupa B, juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au disputat partida pentru ocuparea locurilor 5-6, partidă câștigată în fața echipei CSSM Bacău cu scorul de 31-28. La pauză, juniorii noștri au avut două goluri în avantaj, scor 15-13. În faza grup
Juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au fost învinși de CSM Ploiești în ultimul meci al grupei B de la Turneul Final, scor 23-30, după ce la pauză formația ploieșteană avea doar două goluri în avantaj, scor 8-10. CSM Ploiești a început mai bine partida, având un avantaj de pat
În perioada 15-27 iunie, la Costinești va avea loc un stagiu de pregătire al lotului național de Beach Handball Juniori. Pentru această acțiune, pe adresa Academiei de Handbal Minaur au sosit convocări pentru trei sportivi. Este vorba de Adelin Crainic, Alexandru Lenghel și Răzvan Sabău
Juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur au pierdut a doua partidă de la Turneul Final, scor 20-30 cu CSM București. La pauza jocului, echipa din capitală avea tot zece goluri în avantaj, scor 20-10. Încă din startul partidei, CSM București s-a distanțat la patru goluri, scor 6-2 (min.