duminică, 1 noiembrie 2015

În acest weekend, pentru juniorii II și III ai Academiei de Handbal Minaur au fost programate jocuri pe teren propriu, în sala de sport a Școlii Gimnaziale „Vasile Alecsandri”, ambele partide terminându-se cu victorii pentru clubul nostru.

Sâmbătă, 31 octombrie

Juniorii III s-au impus cu 33-19 în fața celor de la CSS Adep Satu Mare, după ce la pauză au avut un avantaj de 11 goluri, scor 17-8 și împart în continuare prima poziție în clasament cu LPS Cluj-Napoca, ambele echipe având câte 15 puncte. În etapa următoare, prima a returului, Academia de Handbal Minaur va întâlni pe CSȘ2 Baia Mare, pe teren propriu. În tur, elevii lui Claudiu Clonovszki s-au impus cu 15-21.

Academia de Handbal Minaur: Nagy, Bobolog, Kis – Ciceu (9 goluri), Pop (9), Șpan (3), Adoreanu (3), Buciuman (3), Băban (3), Breban (2), Bizău (1), Hauler, Cociotă, Ardelean.

Duminică, 1 noiembrie

În prima zi a lunii noiembrie, juniorii II ai Academiei de Handbal Minaur s-au impus pe propriul teren în fața ultimei clasate, CS Viitorul Marghita, scor 41-15 (vezi galerie foto), după ce la pauză au condus cu 20-9. În etapa următoare, juniorii II vor juca tot pe teren propriu, adversara lor fiind LPS Satu Mare.

Academia de Handbal Minaur: Kulik, Bledea, Derzsi – Ciceu (7 goluri), Makaria (6), Sabău (5), Crainic (4), Cozma (4), Lenghel (4), Dobra (3), Oșan (3), Criste (3), Armaș (2), Muntean.

1 Academia de Handbal Minaur 11 10 0 1 458:297161 28
2 AHC Potaissa Turda 11 8 1 2 408:284124 27
3 CS Extrem Baia Mare 11 7 0 4 359:33128 23
4 LPS Târgu Mureș 11 5 1 5 387:36918 19
5 CSS Odorhei 11 6 0 5 379:34633 14
6 LPS Bistrița 11 2 0 9 301:410-109 12
7 CSH Academica Cluj-Napoca 12 0 0 12 249:504-255 -2