Mâine evoluăm la Brașov, împotriva echipei CSU CNOT

Mâine, cu începere de la ora 12:00, la Brașov, se întâlnesc două dintre cele trei echipe din Divizia A cu maxim de puncte după două jocuri, CSU CNOT Brașov și Academia de Handbal Minaur, în cadrul etapei cu numărul trei din seria B a diviziei secunde. Cealaltă echipă care a câștigat ambele meciuri de până acum este CSM Făgăraș.

Meciul de mâine va fi prima întâlnire directă dintre cele două formații, CSU CNOT fiind înființată în această vară, înlocuind în Divizia A pe HC ROM-CRI Brașov.

În primele două jocuri din acest sezon, Academia de Handbal Minaur s-a impus pe terenul Politehnicii Timișoara (29-33) și în Baia Mare în fața echipei HCM Sighișoara (30-28), iar gazdele noastre de mâine, CSU CNOT, au câștigat meciurile cu HC Sibiu (28-23), respectiv CNE Sighișoara (29-37).

Așadar, CSU CNOT și Academia de Handbal Minaur, alături de CSM Făgăraș împart prima poziție a clasamentului Diviziei A la handbal masculin.

Partida de mâine va fi arbitrată de cuplul Vlad – Velisca, ambii din județul Buzău.

electrosistem
amisa
municipiul baia mare
cj maramures
brd
b&k
uac