Juniorii III încheie turneul de sală cu o victorie la scor

Juniorii III ai Academiei de Handbal Minaur au încheiat al doilea turneu de sală cu o victorie la scor, 48-18 în fața echipei Academica Cluj-Napoca.

Partida a fost una fără istoric, Academia de Handbal Minaur conducând ostilitățile de la începutul până la sfârșitul ei. De altfel, juniorii antrenați au marcat primele opt goluri ale partidei, pentru ca la pauză să aibă un avantaj clar, scor 20-8.

În repriza secundă, pe teren au evoluat toți sportivii înscriși pe foaia de joc, diferența crescând de la minut la minut. În final, Academia de Handbal Minaur s-a impus cu 48 la 18.

La finalul acestui turneu de sală, Academia de Handbal Minaur rămâne pe prima poziție a clasamentului (26 de puncte), urmând ca pe 10 februarie să se continue sezonul regulat, când juniorii noștri vor juca în deplasare la LPS Satu Mare.