Juniorii III au câștigat cele trei meciuri din weekend și așteaptă acum Turneul Final

La sfârșitul săptămânii recent încheiate, juniorii III ai Academiei de Handbal Minaur au disputat returul Grupei Valoare 3. Așa cum s-a întâmplat în tur, Academia de Handbal Minaur a obținut victorii clare și în returul grupei, disputat la Giroc (jud. Timiș).

Au fost trei victorii clare, 52-25 cu Moșnița Nouă, 49-31 cu CS Giroc Chișoda, respectiv 44-21 cu Școala Generală nr. 7 Timișoara, iar Academia de Handbal Minaur a terminat grupa pe prima poziție, cu 56.5 puncte. Din grupa noastră s-a mai calificat la Turneul Final echipa LPS Bihor Oradea, care s-a clasat pe locul 2.