duminică, 28 februarie 2016

Academia de Handbal Minaur a pierdut la CSM Satu Mare, scor 31-29 (GALERIE FOTO), într-o partidă contând pentru etapa cu numărul 17 din Divizia A. La pauză, cele două echipe s-au aflat la egalitate, scor 16-16.

CSM SATU MARE - AH MINAUR

Academia de Handbal Minaur a început bine partida, conducând cu 2-4 după primele cinci minute de joc, scor 2-4. Diferența s-a păstrat în următoarele cinci minute, scorul fiind 5-7 în minutul 10. Cel mai mare avantaj pe care l-a înregistrat Academia de Handbal Minaur s-a consemnat la mijlocul primei reprize, scor 8-11. CSM Satu Mare a revenit și a egalat în minutul 20, scor 12-12. Tot la egalitate s-a terminat și prima repriză, scor 16-16.

În repriza secundă, Academia de Handbal Minaur a condus în minutul 35, scor 19-20. Cele două echipe au mers de la egal la egal până în minutul 50, când gazdele s-au distanțat la două goluri, scor 27-25. Cu cinci minute înainte de final, CSM Satu Mare a dublat diferența la patru goluri, scor 30-26. Au urmat trei goluri consecutive marcate de Academia de Handbal Minaur, scorul devenind 30-29, însă CSM Satu Mare marchează în ultimul minut de joc și câștigă partida, scor 31-29.

În etapa următoare, Academia de Handbal Minaur va evolua pe propriul teren (Sala de Sport a Școlii Gimnaziale Vasile Alecsandri) în 6 martie împotriva echipei CSM Făgăraș, ocupanta primului loc în seria B a Diviziei A.